Za Bosnu i Hercegovinu bez Corone

Naša ustanova, J.U. Dom zdravlja Konjic danas je dobila vrijednu donaciju potrošnog medicinskog materijala koji je potreban u borbi protiv korona virusa. Naime, ovo je tek početak akcije „Za Bosnu i Hercegovinu bez Corone“, koju je organizovala krovna organizacija Platforma BiH.

Ova organizacija je zajedno sa prijateljima i uz podršku Ambasade BiH u Nizozemskoj organizovala humanitarnu akciju pomoći zdravstvenim organizacijama i zdravstvenim ustanovama, te je na posljednjem radnom sastanku grupe odlučeno da se prvi “Anti – Corona” paketi, tržišne vrijednosti po 500,00€   pošalju u Konjic, Maglaj, Zenicu i Derventu.

Paketi su poslani iz firme Bositex d.o.o. sa sjedištem u Žepču, koja se primarno bavi proizvodnjom medicinske i zaštitne odjeće za evropsko i domaće tržište.

J.U. Dom zdravlja Konjic najiskrenije zahvaljuje na vrijednoj donaciji.