19. MAJ – SVJETSKI DAN DOKTORA PORODIČNE MEDICINE

U primarnoj zdravstvenoj zaštiti na prvom mjestu su doktori porodične medicine  koji u svom radu vode brigu o zdravlju svojih pacijenata i kojima se pacijenti obraćaju za sve svoje probleme.

Današnji datum je ujedno i prilika da se ukaže na značaj porodičnih doktora u pružanju zdravstvene zaštite stanovništva, te da se istakne njihova uloga u cjelokupnom zdravstvenom sistemu.

Ovom prilikom menadžment J.U. Dom zdravlja Konjic na čelu sa direktoricom prim. Brkan – Hrvačić dr. Jasminkom, povodom 19. maja, Svjetskog dana porodičnih doktora, svim doktorima porodične medicine naše ustanove upućuje najiskrenije čestitke uz  želje za uspjeh u daljnjem radu i izražava zahvalnost za dosadašnji nesebični rad zbog posla koji su obavili u periodu pandemije izazvane COVID 19.